Кам"яногребельський НВК
Меню сайту

Категорії розділу
Мої статті [15]

Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода

корисні посилання

Освітній омбудсмен

Безоплатна правова
Логотип

...

Методичний портал

«Методичний портал»


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Мої статті

Бесіда про небезпеку ртуті та обережне поводження з невідомими предметами

Бесіда про небезпеку ртуті та обережне поводження з невідомими предметами

Ртуть відноситься до отруйних речовин першого класу небезпеки. Особливо шкідливі її пари. За санітарно-гігієнічним нормам гранично безпечний вміст ртуті в повітрі становить для житлових, дошкільних, учбових, робочих приміщень 0,0003 мг/м3. У повітрі виробничих приміщень – 0,0017мг/м3. При концентрації парів ртуті у повітрі більше 0,2 мг/м3 розвивається гостре отруєння організму. Вдихання малих концентрації парів ртуті протягом тривалого часу призводить до хронічного отруєння.

До отруєння може призвести навіть короткочасний контакт із ртуттю. При отруєннях великими дозами з'являються: металевий присмак у роті, нудота, блювота. Небезпека ртуті полягає в тому, що вона з часом не виводиться з організму, а накопичується, тобто відбувається хронічне отруєння. Його ознаками є втома, відсутність апетиту, безсоння, нежить, діарея, сльозотеча, подразнення шкіри, в ряді випадків виникають провали пам'яті і мускульний тремор. У більш важких випадках спостерігається різка втрата ваги, порушення діяльності головного мозку, нирок, легень, імунної системи. У дітей - відсталість у розумовому розвитку.

Обов’язком всіх дорослих є розуміння самє тієї небезпеки, яку представляє ртуть, і головне, довести до дітей суть н ебезпеки і послідовність дій при виявленні блискучих кульок, які спокушають пограти їх з ними. А послідовність дій проста: ніякого контакту з ртуттю самому і вберегти від контакту інших дітей, повідомити про знайдену ртуть дорослим. Вони викличуть спеціальні служби - телефон єдиний для всіх надзвичайних подій - 101.

Дії у разі витоку ртуті в будинку (наприклад, розбився термометр):

Дітям ні в якому разі не намагатися збирати ртуть самостійно; повідомити дорослим; до приходу дорослих закрити кімнату, де знаходиться ртуть та не входити до неї.

Що ні в якому разі не можна робити дорослим для збирання ртуті:

- використовувати пилосос. Якщо Ви намагаєтеся зібрати ртуть за допомогою пилососа, це призведе до ще більшого розповсюдження парів ртуті. Якщо пилосос був використаний його необхідно негайно викинути;

- використовувати мітлу або швабру. У цьому випадку, кульки ртуті будуть розбиті на ще більш дрібні частинки, які неймовірно важко зібрати;

- викидати ртуть в унітаз. Вона може осісти в каналізаційних трубах і продовжить чинити негативний вплив на здоров'я людей. Витягти ртуть з каналізації неймовірно складно;

- прати одяг або предмети, які контактували з ртуттю в пральній машині або використовувати для очищення посуду посудомийну машину. Одяг і взуття, які контактували з ртуттю, слід негайно викинути.

Порядок дії дорослих якщо розбитий градусник:

- негайно відкрийте вікна в зараженому приміщенні, утримуйте в приміщенні по можливості, температуру не нижче 18-200С. Вимкніть штучну вентиляцію. Видаліть дітей і домашніх тварин. Захистіть органи дихання хоча б вологою марлевою пов’язкою, а краще ватно-марлевою пов’язкою, змоченою 2% розчином гідрокарбонату натру ;

- ртуть можна легко видалити з лінолеуму, дерева та інших гладких поверхонь;

- якщо ртуть потрапила на килим або килимове покриття, цю ділянку необхідно вирізати, ретельно упакувати і викинути;

- що необхідно використовувати для видалення ртуті: поліетиленові пакети, щільні мішки для сміття, гумові або латексні рукавички, респіратор з спеціальним фільтром, паперові рушники або серветки, картонку або скребок з гумовим кінчиком, клейку стрічку (скотч), крем для гоління, ліхтарик. Для видалення ртуті, перш за все, необхідно прибрати осколки скла. Їх необхідно акуратно перемістити в пластикові пакет, який ретельно закрити (зав'язати). За допомогою картонки або скребка повільними плавними рухами перемістити ртуть на паперовий рушник, який також слід опустити в мішок (дивись вище). Для збору окремих частинок можна використовувати клейку стрічку. Після того, як видимі частинки ртуті вилучено, використовуйте крем для гоління, для того, щоб рясно покрити місце, де розбився градусник. Піну знову ж таки необхідно зібрати. Використовуйте ліхтарик, щоб знайти частинки ртуті, які можуть бути не видно при звичайному освітленні. Всі предмети, які використовувалися для видалення ртуті слід також упакувати в мішки для сміття. Після того, як приміщення очищено, слід відкрити вікна і включити вентиляцію. Бажано не заходити в цю кімнату, щонайменше, 24 години. Після цього ретельно вимийте підлогу мильно-содовим розчином (400 г мила і 500 г соди на 10 л води). До цього воду використовувати категорично не рекомендується. Вичисти та промити міцним, майже чорним розчином марганцівки підошви і взуття, якщо ви наступили на ртуть.

Якщо приміщення заражене значною кількістю ртуті (більше, ніж міститься в одному термометрі), негайно повідомити про подію за телефоном 101. Ізолювати це приміщення. Відчинити двері, якщо є кондиціонер, охолодити приміщення. Не включати поблизу від приміщення вентилятори, пилососи, фени та ін.

Правила поводження з ВНП, невизначеними предметами та

речовинами.

Щоб уникнути нещасних випадків, треба твердо запам'ятати, що доторкатися до вибухових або невизначених предметів неможна, бо це небезпечно для життя.

Виявивши вибухонебезпечні предмети далеко від населених пунктів, треба добре запам'ятати дорогу до того місця, де їх виявлено, поставити біля них пам'ятну вішку.

Про знайдені вибухонебезпечні предмети треба негайно сповістити працівників місцевого самоврядування, міліції, найближчого підприємства, школи або просто дорослих, які є поблизу. До жодних самостійних дій вдаватися не можна!

Запобігання отруєнню хімічними речовинами

Отруйними речовинами, що найчастіше зустрічаються в побуті, є хлор, ртуть, аміак та ін. Існують правила, які допоможуть вам уникнути хімічних отруєнь:

—              не можна брати в руки та вживати невідомі речовини;

—              Ш якщо ви випадково розбили склянку з хімічною речовиною, негайно одягніть вологу марлеву пов'язку, провітріть приміщення, сповістіть про цей випадок дорослих;

—              якщо ви відчули незнайомий запах або побачили розлиту рідину, негайно залиште це місце, сповістіть дорослих.

Категорія: Мої статті | Додав: ser0709 (22.09.2013)
Переглядів: 1882 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт

Я маю право

Права дітей
Права дітей

РС ГУ ДСНС
РС ГУ ДСНС інформує

НУШ

Пошук

Друзі сайту
освітній портал Педагогічна преса Каталог
сайтів України Каталог україномовних сайтів


Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz