Кам'яногребельський НВК "Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів - дитячий садок"
Меню сайту

Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода

корисні посилання

Освітній омбудсмен

Безоплатна правова
Логотип

...

Методичний портал

«Методичний портал»


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0



Історія Камяногребельської школи.

За розповідями старожилів, в давні часи, ще на початку 20 століття в селі батьки посилали дітей до священика, і той навчав їх початкам грамоти. Прізвище священика було Боголюбський. Він був із родини священиків. Церкву, в котрій і проходило навчання, в 20-30-х роках розібрали комсомольці. Священика забрало ГПУ. Його вели від села до Сквири із закрученими за спиною руками. Далі він зник в застінках тодішнього ГУЛАГУ. Це було десь в тридцяті роки.

Якийсь час  у селі була школа грамоти. Люди памятають вчительку Параску Василівну Пулярт. Спочатку навчання проходило по хатах, але згодом вивезли сімю священика до Сибіру і в хаті почала працювати початкова школа. Дітей шкільного віку було багато, і тому під школу використали ще одну хату багатого селянина, сімю которого теж вивезли до Сибіру.

В цих двох хатах і проходило навчання дітей села до 60-х років. Одне з приміщень стояло біля самого ставка, а друге - на території нинішнього шкільного двору. На місці церкви і кладовища, де були старі поховання, організовано спортивні майданчики, які і дотепер входять в спортивну зону нинішньої школи. У 1962 році поряд із старою будівлею школи - хати було завершено будівництво нової двохповерхової школи. Поруч зі школою побудовано приміщення майстерні по металу, а з часом і майстерні по дереву.

На той час у школі навчалось біля 600 дітей. Жителі пам’ятають, що на будівництво нової  не вистачало будматеріалів і було делеговано в Київ до Сидора Артемовича Ковпака "ходаків - делегатів”.

І саме його вагоме слово додало необхідну кількість дерева, цвяхів, шиферу та ін.. У складі делегатів була вчителька Мазуренко Марія Петрівна.

Складна і драматична історія нашого люду визначала і характер та роботу школи, яка була в центрі суспільного життя.

У 1990 році при школі створено краєзнавчий музей, який поповнюється матеріалами юних краєзнавців. Серед експозицій музею:

-      "Історія села, уклад та побут селян з давніх часів і до сьогодення”;

-        "Історія села в роки Великої Вітчизняної війни”;

-      "Природа та рекреаційні ландшафти околиць села”;

-      "Декоративно-прикладне мистецтво на Сквирщині”;

-      "Туристично-краєзнавчий”.


Вхід на сайт

Я маю право

Права дітей
Права дітей

РС ГУ ДСНС
РС ГУ ДСНС інформує

НУШ

Пошук

Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Архів записів

Друзі сайту
освітній портал Педагогічна преса Каталог
сайтів України Каталог україномовних сайтів


Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz